top of page
  • pavlosydorenko

Зниження темпів інфляції ЄврозониТемп зростання споживчих цін (HCPI) у зоні євро за підсумком жовтня знизився до 2,9%, що є найнижчим показником інфляції за останні два роки і продовженням поетапного гальмування інфляційних процесів, які розпочалися після досягнення пікових значень у жовтні минулого року. Нагадаю, що рік тому показник споживчої інфляції становив 10,6%, а у вересні цього року - 4,3%. Отже, Єврозона поступово наближається до бажаного показника інфляції на рівні 2%, що є наслідком запровадження центральним банком політики дорогих грошей шляхом підняття базових відсоткових ставок.

Базова інфляція, тобто інфляція без врахування цін на енергоносії та харчі, у жовтні була на рівні 4,2% у річному вимірі. Різницю між цими показниками можна пояснити тим, що зниження загального рівня споживчих цін значною мірою було зумовлене падінням цін на енергоносії на 11,2%. Нагадаю, що минулого року, як наслідок вторгнення росії на територію України, ціни на енергоносії зросли до рекордних рівнів. Наразі Європа адаптувалась до цього фактору стресу, краще диверсифікувала джерела поставок. Зате ціни на продукти продовжують зростати досить значним темпом - на 7,4%, хоча це менше, ніж показник вересня - на 8,8%.

Звісно, рівень інфляції дуже різний в межах самої зони євро: від 7,8% у Словаччині до -1,7% у Бельгії. Це переважно через те, що ціна на пальне у Словаччині, Словенії та низці інших країн продовжувала зростати. Вартість продуктів харчування, алкогольних напоїв та тютюнових виробів також підвищилась на близько 9%.

Відповідна динаміка цін не стала здивуванням для ринку, але може вважатися позивним сигналом перед черговим рішенням Європейського центрального банку щодо базових відсоткових ставок. Саме такі дані свідчать на користь рішення залишити відсоткові ставки без змін і цього разу.

9 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page