top of page
pavlosydorenko

10-й пакет санкцій ЄС

До роковин повномасштабного вторгнення рф в Україну ЄС погодив десятий пакет санкцій проти агресора. Загальні торговельні обмеження (десяти санкційних пакетів разом) стосуватимуться 49% експорту з ЄС до рф та 58% імпорту у протилежному напрямку, на основі даних за 2021 рік. У грошовому вимірі це €32.5 млрд та €90 млрд, відповідно.

Обсяг імпорту з рф в країни ЄС, млн євро, за даними Євростат

Основна ціль додаткових експортних обмежень – послабити оборонну (нападаючу) галузь рф, тому до переліку заборонених до експорту товарів додано наступні:

  1. великотонажні транспортні засоби;

  2. генератори, біноклі, радари, компаси;

  3. будівельні товари та обладнання, включаючи крани та навантажувачі;

  4. важливе для промислового сектору обладнання та виробничі комплекси (раніше ніщо не заважало рф придбати промисловий об’єкт повністю);

  5. реактивні авіаційні двигуни.

Натомість, перелік заборонених для імпорту з рф товарив розширено за рахунок бітуму та продуктів на його основі, включаючи асфальт, синтетичний каучук, технічні сажі.

Також, буде доопрацьовано перелік заходів щодо сприяння поверненню європейських інвестицій. Запроваджено процедуру попереднього інформування про приватні перельоти між ЄС та РФ, прямі або через треті країни. Заборонено транзит товарів подвійного призначення через територію рф. Запроваджено низку інших заходів, зокрема з прицілом на треті країни, не обтяжені високими моральними принципами.

Дивлячись на процес поетапного нарощування санкційного тиску на рф, розумієш, наскільки пов’язаними були (і залишаються) національні економіки та ступінь недооцінки фактору фундаментальної невизначеності при формуванні зовнішньоекономічної стратегії країн, зокрема в частині економічної безпеки.

Саме на це і розраховував кремлівський режим, але помилився. ЄС, як будь-який великий корабель, повільно маневрує, але маневрові роботи вже позаду, тепер лише вперед.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page