Фактичні показники січневої інфляції в Єврозоні виявились дещо вищими за попередні оцінки. Наприклад, ціни споживчих товарів (#CPI) у Німеччині виросли на 8,7%, у річному вимірі, та на 1%, у порівнянні з груднем 2022. Основна причина – ціни на енергоносії (+36,5%) та продукти харчування (+20,2%), зросли ціни і багатьох послуг, за даними destatis.de.
Дива не трапилось, інфляція лишається пріоритетним пунктом порядку денного центральних банків, особливо для НБУ.
Інфляція в Україні протягом січня 2023 склала 26%, у порівнянні з січнем 2022, за даними Держстату. Не дивлячись на уповільнення зростання цін в цілому (-0,6%), базовий рівень інфляції зріс на 0,7% (грудень 2022 – 22,6%, січень 2023 – 23,3%), з огляду на зростання витрат бізнесу, що позначилось на ціні як продовольчих так і непродовольчих товарів, за даними НБУ.
Зрозуміло, що робота від генератора “розриває” будь-яку бізнес-модель, за виключенням, мабуть, торгівлі цими ж генераторами. Проте, інколи зайвих витрат можна уникнути. Історія з життя: два мафи зовсім поруч, продають каву, обидва одночасно працюють від генератора, черги відсутні біля обох … чудовий приклад неефективності, з якою не можуть впоратись ринкові механізми.
З позитивних новин – зниження темпів зростання цін на алкоголь як результат зниження відповідного попиту, також за даними НБУ. Під позитивом маю на увазі саме зменшення попиту (а не ціни).
Commentaires