top of page
  • pavlosydorenko

Інфляція у США продовжує знижуватисяДані щодо динаміки споживчих цін у США протягом жовтня 2023 вказують на поступове гальмування інфляційних процесів та дають слабку надію на м'яке приземлення економіки країни після підняття базових відсоткових ставок. Загроза рецесії не зникає остаточно, але ймовірність такого сценарію стає значно меншою.


За даними Бюро статистики праці США, індекс споживчих цін у жовтні не змінився порівняно з попереднім місяцем і зріс на 3,2% у річному вимірі, що нижче за аналогічний показник вересня, який був на рівні 3,7%. Фактичний рівень інфляції виявився трішки нижче, ніж очікуваний. Наприклад, прогноз Федерального резервного банку Клівленду був на рівні 3,28%.


Новина гарна і фондові ринки її оцінили. Зниження ймовірності економічної рецесії, разом з наближенням рівня інфляції до бажаних 2%, дає обережну надію на поступове зниження базових відсоткових ставок наступного року. Це у свою чергу стимулюватиме загальне економічне зростання, зокрема і пожвавлення секторів, які значною мірою залежать від залучення фінансування, як ринок нерухомості. Такий оптимістичний сценарій позитивно позначиться на фондових ринках. Звісно, потрібно пам'ятати про фактор невизначеності та низку вже відомих ризиків, зокрема геополітичних, які можуть вплинути на економічні процеси.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page