Photo by Andre Taissin on Unsplash
Зниження імпорту та недостатнє обмеження експорту енергоносіїв, у поєднанні зі зростанням світових цін, сприяли формуванню рекордного надлишку платіжного балансу рф, особливо протягом літніх місяців 2022. Динаміка платіжного балансу чудово демонструє ефект від поступового запровадження санкцій щодо нафтогазового сектору агресора, тобто дійсно істотний вплив “воно” відчуло лише наприкінці минулого року. Очікується, що надлишок платіжного балансу протягом 1 кварталу 2023 буде найнижчий за останні два роки, нарешті.
Надлишок платіжного балансу рф, млн дол. США. Джерело: tradingeconomics.com
Інша частина цієї історії – можливості використання цих коштів кремлівським режимом. За оцінками Bloomberg, частина цього надлишку, приблизно $80 млрд, могла осісти за межами рф, у вигляді готівки, нерухомості та інвестицій. Отже, завдання Сил Добра тепер полягає у пошуку цих можливих “прихованих ресурсів” кремля з метою унеможливлення їхнього використання у злочинних цілях та забезпечення їхньої передачі на потреби післявоєнної відбудови України.
Завдання не просте, але варте зусиль. Будемо сподіватись, що ці зібрані на “чорний день” гроші кремль буде змушений використати за призначенням якомога швидше.
Σχόλια